Embroidery style

07.06.2017
Největší módní boom tohoto roku? Začalo to nášivkami nejrůznějších motivů... od decentních květin, přes poutavé nápisy, až po plameňáky... a když už se tak zdálo, že módní trendy pro jaro a léto mají svého vítěze a my tak budeme chodit ozdobeni nášivkami od hlavy až k patě... nastal zlom - Taylor Swift na svém instagramu zveřejnila fotku v kašmírové mikině, kterou sice zdobily nášivky, ale rozhodně jiné, něž jaké se všude objevovaly doposud... Působily romantičtěji, folkověji a v našich zeměpisných šířkách je vlastně nejlépe charakterituje přirovnání, že vypadaly jako kroj! :)
Romantický styl mi nikdy moc neříkal, „krojové nášivky" mě ale naopak okouzlily okamžitě! Nebyla to slaďárna v pravém slova smyslu, jak si romantický styl představuje většina z nás (volánky, drobné kytičky, záplava krajky,...), ale spojení romantiky s původně rockovými nášivkami a to v mých očích dávalo tomuhle trendu tu pravou jiskru!

Embroidery, jak se tomuto stylu říká v zahraničí, tak doslova zahltil módní mola a své jméno s ním spojila například i světoznámá Stella McCartney a nebo módní dům Kenzo... ale co je pro nás, běžné smrtelníky :D, snad ještě důležitější - krojové nášivky se ve velkém začaly objevovat také v konfekcích nám všem určitě dostupnějších, než veledíla módních návrhářů... a nyní je tak můžeme objevit především v H&M, Stradivariu nebo také v Zaře.
Švédská značka Eytys jde pak trošku proti proudu, protože na rozdíl od potisku krojů, se při zdobení svých tenisek inspirovala afghánskými válečnými koberci, kdy navíc celý výtěžek z prodeje těchto bot věnuje na pomoc uprchlíkům... A jelikož to není jediný případ, kdy „boty pomáhají" musím zmínit také legendární značku Tom's, která proslula svým sloganem „one for one"... aneb - jedny boty koupíte a tím zároveň obujete i jedno dítě z rozvojové země. Název Tom's je navíc zkratkou spojení Tommorow shoes, tedy boty zítřka a já jen doufám, že se jednou stanou stejně rozšířenými jako například Nike nebo Converse, protože čím víc párů se prodá, tím víc se také rozdá... <3
Záleží tedy čistě na vás, jestli vás embroidery styl okouzlí natolik, že se do něj obléknete od hlavy až k patě a nebo dáváte přednost pouze okořeněním svého stylu prostřednictvím nějakých těch doplňků. Nabídka je opravdu pestrá, takže kromě topů, džínů a šatů s krojovým potiskem můžete sáhnout po kabelce, botách a nebo tunice, kterou můžete u moře krásně oživit svůj outfit. V mém šatníku jen za poslední měsíc přibyly hned dvoje šaty...

A po jakém kousku sáhnete vy? :))