Dokonalé Vánoce na poslední chvíli: 6 tipů na dárky pro pořádné chlapy

12.11.2019

Něžné pohlaví ví ve většině případů naprosto přesně, co komu na Vánoce dá. Výjimkou jsou jen dárky pro tatínky a partnery. Jaký koupit dárek někomu, kdo tvrdí, že nic nechce? Případně, jak vhodně obdarovat někoho, koho znáte jen pár týdnů? Nebojte. S naším seznamem TOP 6 vánočních dárků pro muže nešlápnete vedle.

S muži je to občas kříž. Chcete jim udělat radost, ale oni vám řeknou, že nic nechtějí. Případně mají takové zájmy a potřeby, jejichž uspokojování je do značné míry nemožné. Naštěstí, muži dokáží ocenit stylové a zároveň praktické dárky. Proto jsme si vzali tuto informaci k srdci a vytvořili jsme seznam dárků, který uspokojí i ty nejnáročnější z náročných. Jejich nespornou výhodou je také skutečnost, že je seženete i za pět minut dvanáct.

Peněženka

Možná jste si už někdy všimla toho, že většina mužů nosí všechny důležité doklady a peníze jen tak po kapsách. A to ať už jim je dvacet, nebo padesát.

Pokud vás tento zvyk rozčiluje stejně jako nás, pořiďte tomu svému pořádnou peněženku. V případě, že je mladší, nebo vyloženě sportovní typ, můžete si dovolit sáhnout po jednoduché látkové peněžence se suchým zipem. Starší a sofistikované muže obdarujte peněženkou z pravé kůže. Přípustná varianta je i peněženka z eko kůže. Nezapomeňte, že peněženka je také vhodný dárek pro přítele.

V případě, že je váš otec nebo partner manažer, hodit se mu bude i dokladovník a vizitkář.

Hodinky

Muži, stejně jako ženy, milují hodinky. Na rozdíl od nás ale preferují jednu konkrétní značku, nebo typ. Pokud je sportovec, dbejte na to, abyste mu pořídila kvalitní sportovní hodinky, které mají několik dalších funkcí. Může jít o takové, které se dají spárovat s telefonem, nebo tabletem. Hodně oblíbené jsou i modely, které muže upozorní na novou zprávu, nebo telefonní hovor. 

Muži, kteří mají spíše klasický módní styl potěšíte hodinkami s koženým náramkem. Aby nedošlo k jejich poškrábání, vybírejte si výrobce, kteří je osazují safírovým sklíčkem, které je odolnější proti oděru. Pánové ocení i automatické hodinky, do kterých není potřeba vkládat baterku. K jejich natahování dochází pravidelným nošením.

Sportovní souprava

Miluje váš partner aktivní pohyb a sport? I když se může jednat o hobby, které nemusíte mít zrovna společné, ukažte mu, že k němu máte respekt. Třeba tím, že mu koupíte novou sportovní soupravu. Tu ocení jak při jízdě na kole, tak během fotbalu či běhání.

Může být tepláková, nebo šusťáková a být:
• S krátkým rukávem a dlouhými nohavicemi
• Bez rukávu a s krátkými nohavicemi
• S mikinou
• S bundou
• Se zapínáním na zip, nebo přes hlavu
• S vysokým límečkem, nebo bez

Důležité je, aby souprava muže nikde netlačila, nebo mu nebyla krátká. Při praní proto nenápadně mrkněte na velikost jeho mikiny a kalhot.

Boty

Váš tatínek, ale i partner dokáže ocenit darované boty stejně dobře, jako vy. Tedy, za předpokladu, že se přesně trefíte do jeho oblíbené značky. (To se týká hlavně sportovních a běžeckých bot.)

Určitě ale nešlápnete vedle ani s klasickými teniskami pro volný čas, nebo polobotkami, které se dají nosit k džínům, nebo k obleku. Úplně mimo nebudete ani v případě, že partnerovi, či otci koupíte pořádnou domácí obuv

Vsadit můžete na:
• Nazouváky
• Pantofle
• Bačkory

Abyste předešla tomu, že si bude obdarovaný připadat staře, volte pantofle od renomované módní značky. Líbit se budou i pantofle s vlněným zateplením, nebo s moderními nápisy.

Spodní prádlo a ponožky

Měkké dárky neměl v mládí nikdo rád. Čím jsme ale starší, tím více je dokážeme ocenit. Zvlášť zapálení sportovci, kteří neustále žádají dostatečný přísun sportovních ponožek. Ponožky jsou ale i skvělým módním doplňkem. Stačí, když vyberete několik nápaditých párů, které váš partner nechá vykouknout z kalhot svého obleku. Co se týče spodního prádla, vybírejte takové, které bude hezké a zároveň pohodlné k nošení.

Příslušenství k elektronice

Pokud všechny z výše uvedených nápadů selžou, stále máte jedno eso v rukávu. Tím je příslušenství k elektronice. Může jít o sluchátka, nebo třeba o kryt na mobil. Pro aktivní muže se hodí i speciální sportovní pás na ruku, nebo dostatečně prostorný batoh na notebook. Za zvážení stojí i pořízení stylového pouzdra na notebook, které bude i vhodným doplňkem běžného denního oděvu.