Do čeho investovat v roce 2023? Vsaďte na luxusní kabelky Chanel

16.05.2022

Do čeho investovat v roce 2023? Odpověď „do kabelky“ není žert. Pořízením luxusního kousku můžete hodně získat. Konkrétně až několik desítek tisíc korun. Hodnota kabelek totiž stabilně stoupá. Jak na to?

Znáte hádanku: nejí to, nepije, a přece to roste? Odpověď na ni zní: ceny. V uplynulých týdnech se zvedly nejvíc za posledních 30 let. Možná teď proto začínáte řešit, co s penězi, aby neztrácely svou hodnotu. Odpovědí jsou investice. Investovat můžete do akcií, zlata či nemovitostí, ale také do méně tradičních odvětví, jako jsou například obrazy nebo móda.

Proč investovat zrovna do kabelek?

Luxusní kabelky jsou nadčasovým doplňkem, který byl, je a s největší pravděpodobností vždy bude velmi žádaný. Například Chanel kabelky dnes poskytují lepší návratnost investic než zlato. Mají slavné jméno, mnohdy jsou vyrobené pouze v pár kusech a kvalitní materiál jim propůjčuje (téměř) nesmrtelnost.

Do jakých kabelek se vyplatí investovat?

Podrážky se prochodí, oblečení otrhá, ale kabelky při správné péči vydrží léta. Pokud nad kabelkou uvažujete jako nad investicí, důležité je vybrat kvalitní a nadčasový kousek. Jen takový se totiž zhodnotí. Pokud se trhu s kabelkami cíleně nevěnujete, nejjistější cestou je model z portfolia trojice nejznámějších značek: Chanel, Louis Vuitton a Hermès. Aktuálním favoritem jsou především kabelky Chanel, které se dlouhodobě vykupují za nejvyšší ceny. Které kabelky Coco Chanel se vyplatí vlastnit?

Chanel 2.55

Osmý (módní) div světa alias snad nejslavnější kabelka vůbec. Za podobou modelu 2.55 stojí sama Coco Chanel, která tento kousek navrhla ve svých 71 letech. Zaujalo vás číslo v názvu kabelky? Odkazuje na rok, kdy byla poprvé představena světu. Obdélníkový tvar z prošívané kůže, dlouhý řetízkový popruh, zámeček Mademoiselle Lock a vnitřní kapsa – tyhle prvky z kabelky Chanel 2.55 udělaly ikonu. Na její pořízení si dnes připravte zhruba 200 tisíc Kč. Cena stále stoupá, za posledních 10 let vzrostla téměř o 70 %. 

Chanel Boy

Skvělou investici představuje také kabelka Chanel Boy. Vytvořil ji proslulý Karl Lagerfeld a pojmenoval ji po muži jménem Arthur Boy Capel, první lásce Coco Chanel. Minimalistická, elegantní a chytře strukturovaná taška Chanel Boy je vynikající investicí pro nadcházející roky. Její hodnota stabilně stoupá, aktuálně se pohybuje nad 100 tisíci Kč. A experti předpokládají, že bude růst dál.

Chanel Classic Flap Bag

Nesmrtelná klasika, kterou se rády chlubí i hollywoodské celebrity. Karl Lagerfeld se při tvorbě Classic Flap Bag Chanel inspiroval modelem 2.55. Změnil ale vzhled spony a řetěz propletl kůží. Classic Flap Bag Chanel dnes pořídíte ve 4 velikostech, cena modelů se pohybuje okolo 100 tisíc Kč.

Autor článku

Pavla Hejduková

Pavla Hejduková

Redaktor

„Jsem Pavla – profesně copywriterka, ve volném čase cestovatelka s vášní pro módu. Mou největší neřestí jsou tenisky. Pravidelně vyrážím na cesty a s sebou si balím zásobu bot, abych je mohla otestovat v různých podmínkách. O ničím nezkreslené zkušenosti a dojmy se pak ráda dělím v recenzích a podrobných článcích. Mimo to se věnuji testování módních e-shopů. Dokážu vám tak poradit, jak poznat bezpečný obchod, kdy máte nárok na vrácení peněz za zboží a kterým e-shopům se raději vyhnout obloukem.“