Dávejte si pozor na podvodné e-shopy s módou. Podle čeho je poznat?

31.03.2020

V poslední době se objevilo několik internetových obchodů, jejichž jednání je podvodné. Jedná se například o e-shopy huglo.cz, vevio.cz a další, na které již upozornila Česká obchodní inspekce. Podle čeho podvodné obchodníky (nejen s módou) rozpoznat?

E-shopy aktuálně těží z enormního zájmu o ochranné pomůcky

V posledních týdnech český národ neřeší prakticky nic jiného než celoplanetární pandemii koronaviru. Jakmile se v médiích objevila informace o nutnosti chránit sebe i své blízké, vyvstalo mnoho podvodníků, kteří využívají strachu většiny z nás. A ochranné roušky nebo respirátory prodávají za mnohonásobně vyšší ceny, než je v současné době na trhu obvyklé.

Na našem portálu se v posledních dnech objevují desítky negativních recenzí například na internetové obchody huglo.cz, vevio.cz a další. Lidé si stěžují na to, že jim objednané zboží vůbec nedorazilo, i když za něj předem zaplatili. Zároveň jim vadí, že provozovatelé e-shopů nijak nereagují na zprávy - telefonní číslo pro jistotu na webech ani uvedeno není.

Ochranné roušky

Co tvrdí Česká obchodní inspekce?

Na oficiálním webu České obchodní inspekce jsou již oba e-shopy zařazeny v seznamu takzvaných rizikových internetových obchodů. ČOI zmiňuje, že z webových stránek není jednoznačně srozumitelné, kdo je prodávající. A kupující tedy vůbec neví, s kým přesně uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může následně uplatňovat svá práva. Zároveň dodává, že v současné době eviduje na adresu těchto internetových obchodů velké množství stížností. 

Nezapomínejte na recenze, nakupujte z ověřených e-shopů

Pokud si přečtěte Huglo recenze a Vevio recenze, pravděpodobně si velmi rychle nákup z těchto internetových obchodů rozmyslíte. Uvedená hodnocení jsou totiž ve většině případů velmi negativní.

Alarmující je také skutečnost, pokud na webové stránce internetového obchodu chybí kontakty (případně jsou zde uvedeny neplatné). Pozor si dávejte také na zmatené obchodní podmínky, které podvodné e-shopy často kopírují od někoho jiného. Pro tyto e-shopy je rovněž charakteristická skutečnost, že po svých zákaznících požadují platbu předem a případně i podvodně uvádí některé certifikace. 

Než se pustíte do nákupu, vždy doporučujeme si nejprve přečíst recenzi daného internetového obchodu. Učinit tak můžete i na našem webu Modio.cz, kde názory kupujících u jednotlivých e-shopů shromažďujeme

Závěrem doporučujeme, abyste si zboží vždy objednávali pouze z ověřených internetových obchodů. Díky tomu se vyhnete zklamání z toho, že zaplatíte za oblečení a doplňky, které v budoucnosti nikdy neuvidíte. Na Modio.cz naleznete uživatelské recenze známých prodejců jako AboutYou, Different.cz, eObuv.cz a další.