Čím starší, tím hezčí... O čem je řeč?

17.02.2017

Kožená bunda

Stejně jako lidská kůže i hovězí kůže se časem vlní, vrásčí a krčí. Tím vypráví příběh člověka, který ji nosí. Kvalitní kožená bunda se zvrásčí podél spojů a kolem švů, čímž se stává pružnější a lépe sedí. Ještě lépe vypadá jemná patina, která se vykreslí na loktech, kolem kapes a na límečku. Pokud si pořídíte opravdu kvalitní provedení, vydrží s vámi klidně i celý život.

Džínová bunda

Nezáleží na ročním období, protože riflové bundy můžete nosit celý rok jako jednu z vrstev oblečení. Na jaře a na podzim jen tak na tričko, v zimě zase klidně pod kabát. Stejně jako bundy kožené z nich lze vyčíst životní příběh člověka, který ji obléká. Na jejím vzhledu se totiž podepisuje způsob praní, tvar postavy majitele a všechny aktivity, které se v ní rozhodl provádět.

Flanelová košile

Flanelové košile patří k základním kouskům grunge stylu, který proslavil frontman skupiny Nirvana Curt Cobain. Typickými prvky byly umaštěné vlasy, seprané džíny, flanelové košile a rozthané kecky. A praktikoval se asi takto: Vstanu, nahážu na sebe cokoliv co najdu kolem postele a jdu. Hlavní bylo vypadat naprosto free. Dnes je flanelová košile považována za nesmrtelnou stálici pánského šatníku. Vaše tělo jemný flanel určitě ocení.

Obyčejné jeansy

Pokud chcete, aby vám džíny vydržely dlouhou dobu, pořiďte si ty ze surového denimu. To znamená, že se v průběhu výroby kalhot látka vůbec nepere. Barvivo tak ulpí na bavlněných vláknech v tmavé indigo barvě. Barvivo vydrží delší dobu a vyznačuje se unikátními charakteristikami. Praním a časem se bude barva postupně vymývat a zesvětlovat, kalhoty tak budou každý rok vypadat trochu jinak, přesněji lépe a lépe.

Plátěné tenisky

Říká se, že boty jsou vizitkou člověka. V dnešní době se všichni snaží mít boty každý den čisté, jakoby je zrovna vytáhli z krabice. Ve většině případů je opravdu lepší mít je vyleštěné a nablýskané. To ale neplatí o klasických keckách, kterým trocha špíny a ošuntělosti prospívá.