Christina Aguilera svou novou módní kolekcí podpořila LGBTQ+ komunitu. Proč?

20.05.2021

Popová zpěvačka Christina Aguilera podporuje LGBT+ komunitu dlouhodobě. Teď však představila zcela novou módní kolekci s názvem Pride. Ta obsahuje mikiny, spodní prádlo, trička a spoustu dalšího. Všechny módní kousky jsou unisex – tedy zcela nezávislé na pohlaví. Mikiny navíc zdobí obličej samotné Aguilery.

Co je LGBTQ+?

LGBT je v podstatě zkratka pro gaye, lesby, transsexuály nebo bisexuály. Značka LGBTQ+ znamená jakési zastřešení všech genderových identit, jako jsou například i asexuálové, intersexuálové, queer a další. Těchto skupin je opravdu mnoho a všechny spadají právě pod LGBT+ komunitu. Znakem této komunity je duhová vlajka, kterou v roce 1978 navrhl americký umělec Gilbert Baker.

Poděkovala tím svým přátelům

Christina Aguilera měla k vytvoření nové kolekce velmi silnou motivaci. Sama přiznala, že právě její LGBT přátelé stáli po jejím boku v časech, kde jí bylo nejhůř. „Mí přátelé, kteří jsou queer, mají velmi klidnou a nepředstavitelnou sílu. Velké díky patří mým tanečníkům i ostatním umělcům, kteří mi pomohli v nejtemnějších časech mého života,“ svěřila se Aguilera.

Spolupracovala s dvěma trans organizacemi

Zpěvačka na kolekci Pride spolupracovala se dvěma organizacemi. Tou první je TransLash, která svou popularitu získala především díky oblíbeným podcastům, jež jsou zaměřené právě na LGBT komunitu. V nich se mohou lidé dozvědět, o co vlastně jde, co LGBT lidé prožívají a mnoho dalších zajímavostí. Druhá organizace nese název TransTech Social Enterprises, ta poskytuje transsexuálům školení v technických oborech.  Zajímavostí je, že ji v roce 2014 založila americká herečka a podnikatelka Angelica Ross, která sama pronikla do tajů programování a nyní tyto znalosti předává také transsexuálům.

Veškerý Christinin výdělek z kolekce putuje do kasy právě těmto dvěma organizacím, které chce podpořit.

zdroj fotografií: shop.christinaaguilera.com