Celý týden v jednom blazeru

25.07.2017

Klíčové kousky

Pro někoho je móda jen každodenní otravou, pro jiné je zábavnou hrou... možností, jak se projevit, ukázat svou kreativitu a dotvořit s ní svou image. K tomu, aby se z vás stali mistři této hry nepotřebujete narvanou šatní skříň a každý den z ní tahat nové neobnošené kousky. Mistry jsou naopak ti, kteří si poradí s pár kusy, ale ty pokaždé zkombinují tak, jakoby je na sobě měli poprvé. Typem oblečení, kterého nemáme doma hromadu, je určitě sáčko. Takže jak takový blazer kombinovat, abyste ho využili klidně každý den v týdnu?...

P O N D Ě L Í

Pondělí bývá často nejformánějším dnem, alespoň co se oblečení týče. Po divokém víkendu se chceme v práci ukázat v dobrém světle, proto volíme slušné oblečení... a zakrýt tak dvoudenní kocovinu :). Takže k blazeru si oblečte bílou košili (klidně jinou barvu, jak je libo), oblekové kalhoty, polobotky a nebojte se ani kravaty... čas od času byste ji přece jenom měli provětrat.

Ú T E R Ý

Začátky týdne jsou vždycky hodně „busy", schůzka střídá schůzku, takže ještě není ta pravá chvíle na něco uvolněnějšího. K saku si můžete vzít košili, ale tentokrát už klidně posetou nějakým vzorem a už se nemusíte svazovat kravatou. Oblekové kalhoty vyměňte za pohodlnější chinos. A úterý máme za sebou... 

S T Ř E D A

Středa... třetí kritický den, ale taky bod zlomu. Neztrácejte pozitivní přístup a uvolněte se v ležérním a pohodovějším outfitu. Tentokrát sáško zkombinujte s polo tričkem, džínami, doplňte mokasínami. Celek ještě oživte páskem a dolaďte slunečními brýlemi.

Č T V R T E K

Ke konci pracovního týdne už většinou panuje na pracovišti uvolněnější atmosféra. Takže je to rozhodně ten správný čas pro zkoušení nových věcí. Osvěžte kancelářské prostředí mladistvým lookem. Zkombinujte blazer s oblekovými kalhotami a teniskami!... samozřejmě jenom pokud vám to firemní dresscode dovolí... anebo se můžete pro jednou stát rebelem :).

P Á T E K

Máme tady konec týdne... v pátek musíme vždycky počítat s možností, že nás kolegové vytáhnou na popracovní drink, takže si s oblečením zase trochu vyhrajte. K saku oblečte bílou košili, kalhoty v chino střihu, obujte polobotky, tenisky nebo mokasíny... prostě boty, které máte nejraději. Ruku dolaďte hodinkami a můžete vyrazit.

V Í K E N D

Spousta mužů na víkend sako odkládá, aby na ostatní nepůsobili dojmem uniformy. Pokud ale poskládáte outfit ze správně uvolněných kousků, nemáte důvod připadat si neustále jako ve službě.