Bundy, které vás ochrání před viry. Zní to jako pohádka budoucnosti?

16.04.2021

Jste připraveni na něco úžasného? Spojením módy a vědy totiž něco takového vzniklo – měděné bundy a kabáty. Módní platforma New Designers Space, která na americký trh uvedla už tisíce nadaných návrhářů, nově vytvořila kolekci s názvem VForce Collection, která je inspirovaná právě mědí. Lidé si tak mohou pořídit oblečení, které je touto látkou napuštěno. Nejen, že tyto měděné módní kousky vypadají skvostně, ale navíc dokážou ochránit i vaše zdraví!

Kolekci dominují především unisexové bundy a kabáty. Ty jsou napuštěné 5% směsí z mědi, konkrétně se látka jmenuje Termoplastický polyuretan. Jedná se o velice flexibilní materiál s širokým využitím, většinu z nás však v současné době budou zajímat především jeho antibakteriální účinky. Na běžném oblečení se bakterie a viry zachycují a zůstávají tam. S měděnou bundou či kabátem se vám tohle ale nestane. Vědecké studie totiž dokazují, že pokud vir přijde do styku s mědí, jeho buněčná DNA se okamžitě nenávratně rozpadne bez jakékoliv možnosti si časem vybudovat imunitu.

Dalo by se říct, že oblečení z látky napuštěné mědí je něco jako ochranný štít. Akorát v něm vypadáte opravdu dobře. Zlatavě měděná bunda působí luxusně, a navíc se dá skvěle kombinovat například s ošoupanými džínami a bílými teniskami. A měděný kabátek? Jasná volba například k bílému nebo černému kostýmku. Nemusíte se bát ale i jiných barev, které budou s mědí ladit, například světle růžové nebo smaragdově zelené.