Buďte šik! Tohle jsou barvy roku 2021, které by neměly chybět ve vašem šatníku

20.01.2021

Módní trendy se neustále mění. Pokud chcete držet krok, vyplatí se znát, co přesně se bude v nadcházejícím roce nosit. Stejně jako se v průběhu let liší módní materiály a střihy, jsou každý rok v kurzu jiné barvy. Zjistěte, jaká je barva roku 2021.

Letošnímu roku budou vévodit hned dvě barvy

Barvu roku každoročně vyhlašuje společnost Pantone Color Institute, a to již dvacet let. Při této příležitosti se vždy sejdou představitelné různých barevných standardů, kteří následně volí vítěze. Vybraná barva má přitom udávat každoroční trendy v designu i běžném životě. Není proto divu, že se tyto odstíny promítají i do módy a ovlivňují zdejší scénu.

V předchozích letech bylo zvykem, aby barva roku byla pouze jedna. Letošní rok se však nese ve znamení výjimky, a zvoleny byly hned dvě barvy – jedná se o základní šedou a zářivě žlutou.

Kombinace těchto barev se perfektně doplňuje. Společně totiž vytváří dokonalou rovnováhu a spojují sílu s optimismem. A právě to budeme v nadcházejícím roce všichni potřebovat. 

Šedá je barvou vytrvalosti

Výhodou šedé barvy je, že se jedná o poměrně univerzální barvu, která se snadno kombinuje. Z psychologického hlediska bývá šedé barvě přisuzována neutralita, síla a vytrvalost. Také v nás vzbuzuje pocity odolnosti.

Žlutá je symbolem štěstí a naděje

Žlutá je barvou slunce. Díky tomu se právem považuje za symbol štěstí, naděje, tepla a radosti. V případě oblečení vás dokáže perfektně rozzářit a zajistit, že se stanete nepřehlédnutelnými. 

Doplňte svůj šatník novými kousky

A jaké konkrétní kousky si do svého šatníku pořídit? Vsadit můžete třeba na výrazné žluté šaty, halenku nebo tričko. Šedou barvu můžete promítnout například do nového kabátu, svetru nebo kalhot. Možností je zkrátka spousta. Pokud budete oba odstíny vhodně kombinovat, rozhodně neuděláte chybu.