Běhejte, jako nikdy dřív: Zn. s ADIDAS GALAXY TRAIL W (Recenze 2019)

19.08.2019

Milujete sport a běhání především? Pak určitě víte, že najít ty správné tenisky není úplně hračka. Při běhání v těch obyčejných si koledujete o bolavé nohy a poničené klouby. Ty drahé zase nemusí mít dostatečně dobrou podrážku, nebo špatně větrají. Vaše hledání ideálních bot je však u zdárného konce. Na scénu totiž přicházejí tenisky ADIDAS GALAXY TRAIL W.

Běhání je jedním z nejoblíbenějších sportů dneška. Kromě toho, že vám skvěle vylepší kondičku nejste nijak vázaní na čas, který chcete tomuto sportu věnovat. To je zvlášť dnes, kdy pracujeme od brzkých ranních hodin až do pozdějších večerních, velká výhoda.

Možná i vy koketujete s myšlenkou, že začnete běhat. Dost možná už ale běháte a chcete vylepšit svou výstroj.

Ať už je to jakkoliv, jako první se na přetřes dostane správný výběr bot. A jak víme, mnoho faktorů, které koupi běžeckých bot ovlivňují jsou občas trochu v rozporu. Ideální běžecké boty by měly být hlavně pohodlné a měly by dobře tlumit nárazy. Na druhou stranu, není žádoucí, aby se tato kritéria odrazila na snížené odolnosti, která by vám mohla způsobovat diskomfort třeba během deště. Kvalitní běžecká bota by si měla umět efektivně poradit i s odvodem potu a odvětráváním.

Nebudeme lhát. Od běžeckých bot toho očekáváme opravdu hodně. Tenisky z řady ADIDAS GALAXY TRAIL W však dávají naději, že veškeré vaše prosby budou nakonec vyslyšeny. Pojďte se podívat, co vše vám tyto boty vlastně nabízí.

Co tenisky ADIDAS GALAXY TRAIL W nabízí?

Jak už jejich název napovídá, jedná se o tenisky, které jsou určené všem milovníkům běhu v náročnějším terénu. Pokud tedy rádi běháte po horách, po lesích a po zablácených cestách, jsou pro vás GALAXY TRAIL W naprosto ideální volbou.

Co se týče vzhledu, ten je velmi klasický. Modelům z řady Adidas GALAXY TRAIL W vévodí spíše neutrální barvy, u kterých vám nebude vadit, že se při běhu přírodou trochu zašpiní. Protože ale v Adidas vědí, že jsou v módě i veselejší boty, u některých modelů byl zvolen kompromis, kdy se neutrální barvy jako šedá, černá a béžová spojují s odstíny jako je růžová, fialová či mátová.

Ani po stránce funkcí si nebudete mít nač stěžovat. Kromě toho, že tyto běžecké boty výborně sedí na noze je příznivá i jejich trakce a pohodlně s nimi proběhnete i náročnějším terénem. Dobrá prodyšnost materiálů pak zajistí, že se vám během cesty noha zbytečně nezpotí.

Co dalšího ADIDAS GALAXY TRAIL splňují?

To ale rozhodně nejsou všechny důvody, kvůli kterým si myslíme, že byste si měli tyto tenisky pořídit.

Mezi další benefity těchto tenisek patří:

• Mezipodešev CLOUDFOAM, která zmírňuje agresivní nárazy
• Gumová podešev ADIWEAR
• Výška paty 25 mm, výška špičky 18 mm (u obou pohlaví)
• Výstupky v podrážce, které jsou ideální pro náročnější terén
• Skvělá opora nohy
• Možnost použití i pro pěší turistiku
• Jednoduchý design a funkčnost
• Pohodlí při běhu
• Jsou lehké (váží jen 258 gramů)
• Skvělá cena

Nevýhodou těchto bot je pak:

• Promokavost
• Tenisky pak v důsledku toho trochu déle schnou

Hodnocení tenisek samotnými běžci

I přes svoji cenu běžecké tenisky Adidas GALAXY TRAIL W stojí na příčkách hodnocení poměrně vysoko. A to nejen kvůli své finanční dostupnosti, ale také pro své vlastnosti.

L. A. Smith na stránkách Amazon.com uvádí, že kromě sportu nosí tenisky Adidas GALAXY TRAIL W i do práce. Především proto, že jsou velmi pohodlné a má při chození v nich pocit, jako by chodil v měkkých domácích bačkorách. Zároveň mu však boty přinášejí dostatečnou oporu, kterou jiné boty nemají.

Kelly J. L. zase uvádí, že kromě povedeného designu se jí na těchto botách líbí i jednoduché, zato však velmi odolné vázání, které drží tenisky na nohách, i kdyby venku padaly trakaře. Tomu napomáhá i fakt, že jejich velikost odpovídá běžnému číslování bot. Oproti jiným typům tenisek tedy není potřeba kupovat modely o půl či o jedno číslo větší, nebo menší.

Podle zkušeností Heather B. se nošení modelu Adidas GALAXY TRAIL W hodí i pro všechny běžce, kteří se léčili s nějakým úrazem. Sama řešila potíže se zády a na doporučení lékaře si opatřila nové tenisky. Těmi byly právě Adidas GALAXY TRAIL W, díky kterým ji už záda po běhu tak nebolí.

Většina recenzentů se však shodla na tom, že je nemile překvapil fakt, že boty nemají vodotěsnou úpravu, kterou by od běžeckých bot do náročného terénu čekali.

Co se týče celkového hodnocení dalších běžců, server Runrepeat.com vyhodnotil tenisky Adidas GALAXY TRAIL W jako velmi dobrou alternativu i k dražším typům a značkám běžeckých bot. Tomu odpovídá i hodnocení, které bylo těmto botám uděleno a které dosahuje hodnoty 4,5 hvězdičky z 5 (celkem 728 recenzí).

Zákazníci, kteří si tyto boty zakoupili na portále Amazon.com udělili teniskám Adidas GALAXY TRAIL W hodnocení 4,3 hvězdiček z 5 možných (celkem 82 hodnocení). Z toho 5 hvězdiček udělilo 55 % lidí, kteří si tyto boty koupili.

Z toho plyne, že pokud hledáte kvalitní a zároveň cenově dostupné boty, které vás nenechají ve štychu ani v tom nejnáročnějším terénu, ADIDAS GALAXY TRAIL W by pro vás měly být zcela jasnou volbou.