Bandaletky: pásky na stehna jsou v létě nutností i módním doplňkem

13.05.2022

Konečně je venku hezky a vy můžete ze skříně vyndat své oblíbené šaty a sukně. Je tu však jeden problém: odřená stehna, která jsou leckdy až bolestivým utrpením. Jak se mu vyhnout a užít si léto, aniž byste se musela potit v kalhotech? Řešením jsou bandaletky, které jsou nejen praktické, ale mohou být i sexy. Jak bandaletky fungují a jak vybrat správnou velikost?

Pásky na stehna jako sexy doplněk

Ženy, jejichž proporce jsou větší než velikost XS, se v letním období často potýkají s tím, že se jim stehna horkem potí a odírají navzájem o sebe. Což může být velice bolestivé. Řešení je přitom tak jednoduché! Stačí si pořídit pásky na stehna, kterým se jinak také říká bandaletky, bandeletky nebo bandelettes. A nemusíte se obávat toho, že by se jednalo o nevkusný doplněk. Právě naopak. Bandaletky mohou být vysoce sexy a pro muže zdrojem zájmu. Vzdávat se proto nemusíte ani vysokých rozparků, kterými bandaletky občas laškovně vykouknou ven.

Jak bandaletky fungují

Pásky na stehna jsou obvykle tvořené pruhem látky, který je ze syntetického a pružného materiálu. Navlékají se do míst, kde se holá stehna navzájem nejvíce dotýkají. Tímto jednoduchým způsobem se zajistí, aby se pokožka netřela o pokožku a nedocházelo k jejímu nepříjemnému oděru. Bandaletky jsou navíc opatřené silikonovými proužky, díky kterým perfektně přilnou ke stehnům.

Jak vybrat správnou velikost bandaletek

Na trhu jsou pásky na stehna v různých velikostech. Důležité je vybrat si tu správnou, což poznáte velmi snadno. Bandaletky by neměly padat, ani se zařezávat. Ke zjištění velikosti vám postačí krejčovský metr, kterým změříte obvod těsně pod vaším zadečkem. V těchto místech jsou stehna nejširší. Podle zjištěných rozměrů pak nebude problém vybrat vhodnou velikost bandaletek.

Na výběr je krajkový nebo hladký materiál. U krajky je nutné počítat s tím, že citlivá pokožka může trochu protestovat. Hladká varianta je vhodná pro celodenní nošení, zároveň má i delší životnost než varianta krajková. Bandaletky je nutné nosit tak, aby končily těsně pod zadečkem, jinak hrozí, že se začnou rolovat. Pro komfortnější pocit je můžete kombinovat s tuhým deodorantem, který brání pocení na stehnech.

Jak pečovat o bandaletky

Protože se na výrobu bandaletek používá elastická tkanina, je třeba o ně řádně pečovat. Jakmile je ze sebe sundáte, vždy je narovnejte, aby neležely ve srolovaném stavu. Dejte přednost praní v ruce nebo v automatické pračce s použitím programu pro jemné prádlo, a to nejlépe v pracím sáčku. Zapomeňte na používání aviváže, která by mohla elastická vlákna poškodit, a na sušení v sušičce. Bandaletky nechte vždy volně uschnout na vzduchu.

Jaká je cena bandaletek

Cenové rozpětí jednotlivých modelů bandaletek se pohybuje od 180 do 550 korun. Vybrat si můžete praktickou tělovou, černou nebo bílou barvu, ale také barevné varianty.

Nám se při našem testování nejvíce osvědčily ochranné pásky Gabriella v béžové barvě za 209 korun, které na sobě mají krajku a jsou tak velmi slušivé. Silikonové proužky zůstaly na místě po celý den, pouze při řízení auta měly tendenci se rolovat.

Kraťasy proti odírání stehen jako alternativa k páskům na stehna

Možná, že vám bandaletky nejsou příliš pohodlné a nenašla jste si k nim cestu. Nevadí, i pro vás existuje možnost, jak svá stehna v létě ochránit před nepohodlím. Ideální jsou v tomto případě zeštíhlující kalhotky s delší nohavičkou nebo kraťasy proti odírání stehen, jejichž funkce je stejná jako u bandaletek. Na rozdíl od nich ale nehrozí rolování tkaniny, takže nošení je mnohem pohodlnější. Kromě toho tyto kousky vytvarují postavu, takže je lze bez obav vzít i pod šaty nebo úzkou sukni.

Co na odřená stehna, když nechcete nosit bandaletky

Bandaletky nejsou váš šálek kávy? Nebo vás trápí opruzeniny na jiných částech těla? Ty totiž nevznikají pouze na vnitřních stranách stehen, ale často také v podpaží, pod prsy nebo na zadečku. A umí být pěkně bolestivé! Preventivně lze aplikovat například:

  • dětský pudr,
  • tuhý deodorant,
  • lubrikant,
  • kokosový olej,
  • gel proti oděru stehen.

Na již vzniklé opruzeniny do krve zvolte:

  • měsíčkový olej nebo mast,
  • mast s aloe vera,
  • sprej z levandule,
  • zinkovou mast,
  • lékařskou vazelínu.