Armani: Značka, která má jméno

07.08.2019

Co se vám vybaví jako první, když se vysloví jméno Giorgio Armani? Oblečení, které je charakteristické kvalitními látkami a unikátním designem? Omamné vůně? Luxusní obuv? To vše se pod celosvětově působícím italským módním domem založeným v roce 1975 ukrývá. Pojďte se o značce Armani a o jejím zakladateli dozvědět více.
„Rozdíl mezi módou a stylem je kvalita.“ Giorgio Armani

Od módy po ubytování

To, že se značka Armani specializuje na navrhování, distribuci a prodej luxusních šperků, oděvů, doplňků, kosmetiky a obuvi, ví asi každý milovník módy. Věděli jste ale, že je společnost Armani spojená také s ubytováním, stravováním a výzdobou domů? Navštívit můžete například Armani Hotel Dubai. Tento luxusní hotel má 11 pater a o design interiéru se postaral osobně Giorgio Armani.

O značce Armani

Armani patří k nejluxusnějším značkám s vysokou prestiží. Tato značka je spojována s nejkvalitnějšími produkty i s celou řadou celebrit. Modely Giorgio Armani nosí například Richard Gere, Denzel Washington, Julia Roberts nebo Ed Harris. V roce 2003 Giorgio Armani oblékl anglickou fotbalovou reprezentaci a nevrhl kolekci oblečení pro italské olympioniky na Zimní olympijské hry v roce 2006. V současnosti značka Armani působí ve více než 35 zemích světa a zaměstnává více než 5 500 lidí. Dnes patří Giorgio Armani mezi dvě stě nejbohatších lidí světa a jeho majetek je odhadovaný na téměř 10 miliard dolarů.

Co jste možná o zakladateli značky nevěděli

  • Giorgio Armani se narodil v roce 1934 v italském městě Piacenza nedaleko Milána. Původně se měl stát lékařem, studium medicíny však ukončil po dvou letech a začal pracovat jako aranžér výloh a později jako asistent fotografa a pracovník marketingu pro módní agenturu.
  • Za své celoživotní dílo získal nejvyšší francouzské státní vyznamenání, stal se rytířem Řádu čestné legie.
  • Byl prvním návrhářem, který odmítl zaměstnávat příliš hubené modelky s BMI menším než 18. Toto rozhodnutí ovlivnila smrt brazilské modelky Caroliny Reston, jež umřela na následky mentální anorexie.
  • Slavný návrhář se podílel také na interiéru Mercedesu-Benz CLK 500.
  • Je považován za introverta, nikdy nezaložil rodinu a čas tráví se svými psy.
  • Jeho dlouholetý přítel Eric Clapton složil v roce 1996 několik písní pro Armaniho módní přehlídky. Od té doby Eric Clapton obléká modely od Armaniho.

Módní řady

Módní značka Giorgio Armani je zaměřena na pánskou a dámskou módu, doplňky, kosmetiku a parfémy. Stejný sortiment je spojený také s řadou Emporio Armani, tato řada je však zaměřena především na módní trendy a novinky. Denimová móda je spojená s levnější řadou Armani Jeans a řada Armani Collezioni se pojí především s formálními oděvy. Slovem provokativní by se dala označit řada Armani Exchange, určena především pro hollywoodskou popkulturu. Řada Armani Junior je vytvořena na míru dětem a pod názvem řady Armani/Casa se ukrývají doplňky pro bydlení.

Kosmetika a vůně Giorgio Armani

Značka Giorgio Armani není ani zdaleka spojena jen s módou, proslavila se také ve světě kosmetiky a vůní spojenými s řadou Giorgio Armani Beauty. První parfém značky Giorgio Armani byl představen v roce 1982 a byl vytvořen na míru sebevědomým ženám. Za neslavnější pánskou vůni je považovaný pánský parfém Armani Acqua di Giò.

Líbí se vám modely značky Armani? Doplňte svůj šatník o jedinečný kousek.