ADIDAS DURAMO 9: Vše, co jste si o nich přáli vědět (Recenze 2019)

16.09.2019

Hledáte boty, jejichž nošení by bylo vhodné pro několik různých sportů současně? V tom případě vsaďte na multifunkční tenisky ADIDAS DURAMO 9, které si s tímto úkolem hravě poradí. Jaké ADIDAS DURAMO 9 jsou a opravdu se vám investice do nich vyplatí? Na to si odpovíme v následujících odstavcích.

Spousta lidí koketuje s myšlenkou, že by se z prostor tělocvičny přesunuli ven. Jenže, ne všechny boty si dokáží poradit s povrchem běžícího pásu stejně, jako třeba s asfaltovou silnicí.

Pokud nevíte, zda u běhání venku vydržíte, můžete s koupí venkovních běžeckých bot trochu otálet. Bohužel, lajdácký výběr sportovních bot na ven může dost výrazně ovlivnit kvalitu běhu i vašeho zdraví. Právě v těchto případech je vhodné sáhnout po teniskách ADIDAS DURAMO 9, u nichž výrobce slibuje, že si poradí s během v jakémkoliv prostředí. Mohou ale takové boty fungovat v tak rozdílných podmínkách opravdu stejně?

O ADIDAS DURAMO 9

Adidas DURAMO 9 jsou univerzální běžecké boty pro dospělé (a v některých případech i pro děti), které by v sobě měly kombinovat vlastnosti, které jsou požadované při běhání na pásu a pro základní běh po venku.

Už to samo o sobě napovídá tomu, že jsou určené spíš pro začátečníky a pro ty, kteří nemají ambice běhat v náročném, nerovném a zabláceném terénu. Naopak se zdá, že jde o typ bot, které jsou ideální hlavně do měst s dobrou dispozicí fitness, parků a cyklistických stezek.

Vzhled

Co se vzhledu Adidas DURAMO 9 týče, ten je vcelku nenápadný. DURAMO 9 jsou dostupné v několika obvyklých odstínech, kterým dominuje černá, šedá a modrá. Povrch boty je potažen síťovinou. Že jde o boty značky Adidas pak prozrazují tři pruhy po stranách.

Tvar boty je sám o sobě celkem robustní. To však bez toho, aniž by ji to nějak negativně ovlivňovalo na váze. Tenisky dobře drží na noze díky svému klasickému tkaničkovému vázání. O neutralizaci nárazů se pak postará mírně zvýšená podrážka.

Celkem výrazným prvkem je však pata tenisek. Už na první pohled je velmi vysoká a může vám během sportu trochu zavazet. To ale vyřeší nošení trochu vyšších ponožek.

Výkon bot při sportu

I když je vzhled tenisek důležitý, nejedná se o nejdůležitější kritérium jejich výběru. Tím hlavním je totiž výkon, který Adidas DURAMO 9 předvedou během samotného sportu.

Jak už jsme zmiňovali výše, jejich největší devizou je bezesporu podrážka. Kromě toho, že je tak akorát měkká se jí daří i velmi dobře pohlcovat nárazy během dopadu. To je samozřejmě dobře, protože vás kromě nohou nebudou bolet záda, nebo klouby. Podrážka je i kvalitně odpružená, což napomáhá lepším výkonům i u jedinců, kteří s během nemají dosud žádnou zkušenost.

Zároveň platí, že i přes veškeré pohodlí a měkkost vnitřní stélky vám Adidas DURAMO 9 nabídnou velmi dobrou stabilitu nohy. (Nemáte pocit, že se příliš boříte.) Tuto vlastnost si stélka zachovává dlouhodobě i v případě, že ji vystavujete každodenní zátěži.

Další parametry ADIDAS DURAMO 9

I když jsou všechny uvedené skutečnosti rozhodně velkým plusem, nejsou to všechny důvody toho, proč byste měli tyto tenisky na vlastní kůži vyzkoušet.

Mezi ty další patří:

• Podešev Cloudfoam
• Podešev Adiwear
• Hmotnost boty 281 g
• Tvarovací očka šněrování
• Pohodlnost nošení
• Variabilita nošení (na ven i dovnitř)
• Prodyšnost materiálů
• Cenová dostupnost

Negativa modelu ADIDAS DURAMO 9 jsou podle některých:

• Příliš velký jazyk boty
• Vyšší pata
• Trochu větší velikost bot oproti jiným modelům stejné velikosti

Hodnocení běžců

Úplně nakonec se podíváme na hodnocení bot Adidas DURAMO 9 běžeckými portály i samotnými běžci.

Rita, která model Adidas DURAMO 9 kupovala na Amazon.com se svěřila s tím, že ačkoliv si koupila tyto boty ve verzi pro ženy, tenisky pro ni byly příliš velké. A to i když se její noha rozhodně neřadí k těm menším. (Tento problém se objevuje víckrát.)

Brittany je naopak se svým nákupem těchto bot velmi spokojená, jelikož celý den stojí na nohou a díky Adidas DURAMO 9 jí odpadly problémy s jejich bolestí.

Když se zaměříme na samotné hodnocení portálů, Adidas DURAMO 9 si na portále Amazon.com vysloužily celkové hodnocení 3,7 hvězdičky z celkem 5 možných (246 recenzí). Plně spokojeno s nimi bylo 51 % všech kupujících.

Portál RunRepeat.com byl v hodnocení trochu štědřejší a teniskám udělil hodnocení 4,5 hvězdičky z 5 možných (4061 recenzí). Podobně dobře si Adidas DURAMO 9 vedly i na portále BestRunningShoes.com, kde získaly 72 bodů ze 100 možných.

Pokud budete dbát na správný výběr velikosti bot, budou pro vás Adidas DURAMO 9 ideální sportovní boty do tělocvičny i pro nenáročné běhání po venku.