5 věcí, které vylepší váš zimní šatník

07.12.2017

Vlněný kabát

Sice ještě oficiálně nezačala, ale už je tady. Určitě jste to už taky pocítili... řeč je o zimě. Mnoho lidí dává přednost spíše bundám. No jo, pokud je venku zrovna -20 a vy musíte trávit značnou část dne mimo hezky vytopené prostory, pak je bunda jasnou volbou. Ale co když zrovna potřebujete vypadat elegantně?... v tomto případě vás zachrání právě kabát. Rozhodněte vsaďte na vlněný nebo na kabáty s příměsí vlny, radši obětujte trošku víc peněz za kvalitu a jeho dlouhověkost. Pokud si vyberete kousek v klasických barvách, který se snadno kombinuje s jakýmikoliv dalšími, prokáže vám službu klidně dalších 10 let.

Pořádně teplý svetr

Bez svetru se v zimě určitě neobejdete, je skvělou střední vrstvou. Mít ho po ruce se vždycky vyplatí. Vypadá skvěle na tričku i na košili, takže se hodí do elegantních, ležérních a klidně i sportovnějších outfitů. Při výběru si dejte hlavně pozor na složení, protože svetry ze 100% vlny by vás sežraly za živa (rozumějte - šíleně koušou). 

Tmavé hladké rifle

Je pravý čas schovat roztrhané rifle z tenčího denimu někam na dno skříně. Vyměňte je za kousky z mnohem pevnější látky, které ochrání vaše nohy před tuhými mrazy. Všichni milujeme představu „Ladovské zimy" - zasněžená krajina hromadou bílého sněhu. Jenomže realita města je často hodně odlišná, takže až se budete letos zase brodit hnědou břečkou, tmavší barvu denimu určitě oceníte.

Boty, které vydrží nešvary zimního počasí

Boty jsou tou nejdůležitější výbavou! Při jejich výběru si dejte načas, hlavně by měly být nepromokavé a pořádně teplé... nejlépe vystlané kožešinou. Jakmile totiž ujdete pár metrů a začne vám zatékat do bot, ouuu, raději si to ani nepředstavujte a tomuto problému se rovnou vyvarujte.

Rolák

Rolák u mužů nepatří zrovna k oblíbeným kusům oblečení. Máte z něj ale strach úplně zbytečně. Pokud si nekoupíte menší číslo, které na vás bude naplé jako lodní plachta, nemáte se čeho bát. Navíc s rolákem oceníte, že s sebou nemusíte za každých okolností nosit šálu. Krk budete mít hezky v teple i bez ní.

Jak to nosit?