4 basics You need

10.08.2017
Každé roční období si žádá jiné kousky v šatníku... a protože s sebou každé roční období nese také nové módní trendy, držet s nimi krok tak často znamená mít téměř bezednou peněženku. A to nemluvím o tom, že vysoce moderní kousky a boomy daného období jsou všechno, jen většinou rozhodně ne nadčasové... Jak na ně tedy vyzrát a být stále trendy, i když za žhavé módní novinky nehodláte obětovat hned celou výplatu?

Já věřím v investici do nadčasových kousků, pro které další sezóna neznamená odchod do módního důchodu, ale naopak s nimi můžete projít klidně všechny roční období! Jdete do toho se mnou? :))

Nepleťte si ale nadčasovost s vysokou cenou! I kousky za pár korun (úžasné seženete například u značky Vero Moda) mohou být po vašem boku řadu let a naopak... někdy ani ten nejdražší kousek není zárukou kvality. Mnohem důležitější tedy je, zjistit, jaké střihy vám sedí nejlépe a věřte mi, že pokud budete samy cítit, že TOHLE je to pravé, bude vás stejně tak vnímat i vaše okolí :). Zaujmout a dokázat vyčnívat z davu není o tom, být co nejvíce extravagantní/sexy/draze oblečená... je to právě o tom, mít na sobě klidně obyčejné džíny a bílé tričko a přesto zaujmout! :)

Nevím jak vy, ale já často trávím nemálo času před skříní dokořán, vyzkouším nespočet kombinací... abych nakonec skončila u džínsů a trička, což je bez debat neskutečně pohodlná kombinace... a i když se to na první pohled vůbec nezdá, nakonec vlastně i sexy! :) Protože když vám věci skutečně padnou, ocení to nejen vaše okolí, ale především vaše sebevědomí! Jaké nadčasové kousky by vám tedy v šatníku neměly chybět?

1.) Bílý top/tričko

Bílá vás vždy rozjasní, to je bez debat! A kromě rozjasnění má navíc tu výhodu, že také zdůrazňuje naše „těžce vydřené" opálení! :D Bílá vypadá skvěle v kontrastu s výraznými barvami a pokud ji naopak doplníte kalhotami ve stejné barvě, vsaďte se, že v celo bílém outfitu vás nikdo jen tak nepřehlédne! Co se pak střihu týká, využitelnější je určitě ten oversize, neboť umožňuje, abyste si s outfity více pohrála a zkombinovala tak i zdánlivě nemožné :).

2.) Džíny

Džíny by se daly nazvat takovým malým středobodem našeho šatníkového vesmíru, protože jen málo kousků má tolik využití, jako právě džíny! Můžete v nich vyrazit do práce, do školy, využijete je o víkendu, ale stejně tak na party... těžko uvěřit, že byly původně pouze pracovními kalhotami horníků! :))

3.) Hnědá kabelka

Hodně lidí považuje hnědé kabelky za staromódní, vhodnější spíše pro starší a celkově jejich kombinování není příliš populární... Když jsem, pár měsíců zpátky, vybírala kabelku pro moji maminku k narozeninám, byla jsem rozhodnutá, že musí být kožená, kvalitní, větší, nadčasová... a i když jsem, téměř bez váhání, chtěla automaticky sáhnout po černé, nakonec jsem se mamky nenápadně zeptala, jakou by si přála ona sama. Překvapilo mě, že měla okamžitě jasno v tom, že musí být hnědá, protože jsem si říkala, že s tou plánovanou nadčasovostí to asi nebude tak valné, přeci jen... nadčasová vždy byla a bude černá, ale... opak je pravdou! Mně samotné se často stává, že ke světlým outfitům mi černá kabelka přijde příliš do očí bijící, světlé se mi naopak tolik nelíbí... hnědá kabelka se tedy ukázala jako skvělý kompromis! Nakonec si říkám, že jen těžce bych hledala kabelku, která se kombinuje snáz... na jednu stranu přírodní barva, přitom jí to neubírá na eleganci, praktická jak do práce, tak na běžné nošení...

4.) Slip-on boty

Nevím jak vy, ale u mě při výběru bot ve většině případů zvítězí vzhled nad pohodlím... v botách se pak občas vyfotím, vezmu je na nějakou rodinnou oslavu, party... aby po zbytek roku zase jen ležely ve skříni (kéž by se na všechny mé boty dostalo alespoň jednou ročně, mám i takové, které ještě s visačkami ani nestačily spatřit světlo světa... a že už jim pár let bude :D...) Ale jelikož sama moc dobře vím, jak velkou slabost pro tyhle nepraktické boty mám, nikdy nevybírám drahé kousky a naopak investuji do bot, které vás sice na první pohled určitě neoslní, ale zato skvěle doplní outfit v téměř jakémkoliv stylu. Poslední roky nedám dopustit na slip-ony, stejně jako na legendární espadrilky... A kdo se v nich alespoň jednou prošel, určitě mi dá za pravdu, že nic pohodlnějšího zkrátka neexistuje!